Close

14. novembra 2018

Sestra Bibiána

Rehoľná sestra z Kongregácie školských sestier sv. Františka, učiteľka a duchovná mama s nezameniteľným zmyslom pre humor, ktorá v našom tíme výnimočným spôsobom odráža materinské srdce Boha.

 

Ako si spomínaš na svoj prvý seminár OS?

Môj prvý seminár bol skrátená verzia OS v Kráľovej Lehote. Spomínam si, ako som sa dívala na tím, ktorý stal pred nami, a hovorila som si, ako sa majú radi a akí sú veselí. Spomínaj si tiež, že som rebelovala pri odpustení ☺

Aká bola tvoja cesta do tímu OS?

V tíme OS som druhý rok a je to nádherná vec, čo sa mi stala. O seminári som počula už dávno, takže som vedela, že je to super vec, super Božia práca. Na istej akcii mal Matej Sabo výzvu k vedúcim spoločenstiev zapojiť členov ich spoločenstiev do tímu OS ako modlitebníkov. Vo mne táto výzva zarezonovala a nepustila ma. Rozlišovala som, či  je to „rezonovanie“ Božie a pre mňa osobne. Po niekoľkých mesiacoch modlitieb, rozhovorov so sestrami a rozhovoru so sestrou predstavenou, Evkou a Matejom ma s veľkou radosťou prijali do tímu. Stalo sa pre mňa niečo krásne, cítila som a cítim, že je to moje miesto, tu je moje srdce doma a cítim sa poctená.

Ako vyzerá tvoja služba v tíme OS?

A čo vlastne v tíme OS robím? Modlím sa za ľudí, čo milujem, objímam, usmievam sa. Mala som už aj prednášku… sem- tam robím  neplechu. Je to pre mňa česť byť v takej úžasnej Božej práci pre Slovensko a výzva na svätosť, rast, aby som mala z čoho čerpať a dávať.

Ako ti OS zmenilo život?

Ak by som mala napísať všetko o tom, ako mi OS zmenilo život a čo mi dáva, bolo by toho príliš veľa. Ocko zmenil mňa, oslobodil moje srdce, dvihol mi hlavu, narástla som duchovne… môžem byť pri zázrakoch, ktoré robí v ľuďoch na kurzoch.

Prečo odporúčaš, aby ľudia prišli na OS?

Ak chcete zažiť prelom, zmenu vo svojom živote, poznať Otcovo srdce, nechajte sa milovať. OS je skvelý začiatok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *