Close

27. júna 2016

Byť požehnaním aj uprostred púšte

prairie-highway-the-scenery-mountain-37648

Dnes sme mali “tajnú” (uvedomujem si, že to prestáva byť tajné vo chvíli, keď o tom píšem do blogu) oslavu vydania nášho CD V Otcovom objatí počas Intimity s Otcom v Žiline. Priznám sa, že čoraz viac si uvedomujem, aké veľké privilégium mám. Robert s Vicki prídu na Slovensko na mesiac a ja s nimi môžem byť tak dlho, ako sa rozhodnem. Cez ich vyučovania, slová a skutky mi Boh premieňa srdce. Neustále.

Je za nami týždeň v Zlatých Moravciach, vo štvrtok sme boli v Prievidzi v kaviarni Daddy’s café na pár hodín porozprávať o Otcovom srdci, v piatok sme mali poradu nášho tímu EIO a dnes (v nedeľu) tú prezradenú oslavu CD v Žiline.

Otcovo srdce je niečo, čo postupne prichádza do každého kúta na Slovensku. Niekedy si úplne neuvedomujem, ako veľa to znamená, byť pri zrode niečoho takého veľkého. Ale posledné dni si pri modlitbe uvedomujem – a dnes ma to veľmi premklo počas nášho live soakingu v Žiline – že naša krajina, či náš národ, je možno v mnohých oblastiach púšťou, ale Otec chce roztancovať naše suché kosti, zalievať túto púšť svojou milosťou a premieňať našu tvrdosť svojou nehou a dobrotou. Je veľmi láskavý.

Nevieme si predstaviť, aký dobrý je náš Boh. Aspoň ja teda nie. Dennodenne mi toleruje toľko chýb a zlyhaní. Vlastne to, čo robí, nemožno nazývať toleranciou. On je tak veľmi odhodlaný milovať, že všetko prikrýva svojou láskou. Naozaj to robí!

Stále si opakujem Robertovo vyučovanie o dvoch stromoch. Ani neviem, či ho viem zopakovať alebo povedať tak ako on. To asi nie. Ale mám pocit, že keď som ho v utorok večer počula, respektíve tlmočila, tak sa v mojom vnútri niečo preplo. Modlím sa, aby sa slová, ktoré počujem od Roberta, Vicki a Jeffa pri tlmočení, stávali realitou môjho srdca. To vyučovanie, samozrejme, zažijete na seminári (krátka reklamná prestávka), tak ho nechcem prezrádzať celé. Ale hlavou mi neustále beží otázka: “Ako ja môžem byť požehnaním pre osobu, ktorá je so mnou?” Heidi Baker, misionárka, ktorá pôsobí v Mozambiku, to poňala úplne jednoducho: “Love just one” – jednoducho miluj toho, s kým si. Ja som si to pretvorila ešte do jednoduchšej podoby: “Buď s tým, s kým si.” Ono to znie strašne jednoducho, ale mne to niekedy príde veľmi ťažké. Lebo byť s niekým uprostred bolesti, uprostred plaču, smiechu, radosti je podľa mňa veľmi dôležité. Byť s človekom naplno, nerozhodovať sa len pre niečo konkrétne.

A práve mi napadlo, že presne takto by to malo byť vo všetkom. Naozaj vo všetkom. Neviem, prečo sa my ľudia púšťame do vecí len na chvíľu alebo len po kúskoch. Keď ideme do vecí s Otcom, tak sa nemusíme báť ísť do toho na sto percent. Nech už ide o akúkoľvek oblasť tvojho života.

A teraz vážne. Na seminár Otcovo srdce prišli za tých osem rokov tisícky ľudí len tu na Slovensku. Naozaj verím tomu, že Boh požehnáva našu krajinu tým, že záujem o tento seminár je stále väčší. Neustále rastie. Našou najväčšou túžbou je, aby naozaj každý mal možnosť dozvedieť sa o tom, že je bezpodmienečne milovaný a prijatý nebeským Otcom. Samozrejme, toto sa dozvedáme všade naokolo na rôznych kresťanských akciách. Na mnohé z nich chodím a sú pre mňa obrovským požehnaním. Ale na Otcovom srdci sa pre mňa udialo to, že všetko toto poznanie postupne začalo prenikať do môjho srdca. Moje chladné srdce sa začalo topiť; to, čo v ňom bolo staré a tvrdé, mäknúť a Boh začal prinášať nové veci.

Chcem, aby ste vedeli, že toto všetko robí Otec. Nič z toho, čo sa deje, sa nedeje vďaka mne, Evke či Matejovi, alebo iným Slovákom z tímu. Dokonca sa to nedeje ani vďaka Robertovi a Vicki či Jeffovi. Otec by možno vykonal oveľa väčšie dielo na Slovensku bez nás. Stačilo by mu na to jedno slovo a stalo by sa. Ale on sa rozhodol byť s nami trpezlivý, byť nám blízky, mať s nami vzťah, ísť do intimity, kráčania s nami. Jemu ide o vzťah.

A ja viem, že mnohí z vás túžite byť súčasťou našej rodiny a aj ste. Naozaj nám záleží na každom človeku, ktorý bol v “našom” objatí.

Chcem vám povedať, že si vážime každú modlitbu. Naozaj a veľmi. Je pre mňa dôležité povedať vám aj o tom, že veľakrát nám na seminár prichádzajú ľudia, ktorí si ho ani sčasti nemôžu zaplatiť. A predsa idú, lebo im to vo viere dovolíme a zaplatíme. Chcem vám povedať o tom, že my traja každý deň sedíme nad mailami a píšeme si s vami, hoci to mám zaplatené iba ja. Chcem vám povedať, že túžime, aby naša rodina rástla. Aby narástol náš tím. Aby sme pre vás boli tak veľmi dostupní, ako sa len dá, tam, kam nás pozvete. Chcem, aby ste vedeli, že mesačným príjmom cca 400 € pokrývame môj plat, našu kanceláriu, cestovné náklady a podobné veci. Túžime byť pred vami vykazateľní a úprimní. A túžime s vami zdieľať naozaj všetko.

Preto hovorím o tom, že s Otcom vstupovať do vecí na sto percent sa oplatí – lebo naozaj neprežívame nedostatok. Ale ja verím, že OZ Otcovo srdce pre Slovensko môže zažívať nadbytok. Ak potrebujete svedectvo o tom, že Boh je verný, tak tu som. Dávam na toto OZ 10 € mesačne, odkedy to je možné, a neprestala som, lebo ja verím, že táto služba je potrebná a dôležitá. Nebola som vtedy jeho zamestnankyňou a ani som neprežívala nadbytok – a finančne ho možno stále neprežívam – ale moje srdce je stále viac a viac plné snov o tom, že Otcovo srdce bude dávať z nadbytku v každej oblasti. Verím, že v mnohých oblastiach to je už realita.

A som k vám úprimná a píšem, že vás potrebujeme aj v oblasti financií. A preto tu nájdete viac info o tom, ako nám môžete pomôcť: http://seminarotcovosrdce.sk/podpora/. A ja sa už teraz modlím, aby vaše rozhodnutie byť súčasťou OZ Otcovo srdce aj takýmto spôsobom bolo stonásobne odmenené. Nechcem vidieť financie ako prekážku Božieho požehnania.

Ivona.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *