Close

3. mája 2016

Vitajte na našom blogu!

pexels-photo

Volám sa Ivona, a ak si sa už zúčastnil na niektorom zo seminárov Otcovo srdce, ktoré sú na Slovensku pravidelné od roku 2008, tak je na 80 % možné, že sme sa stretli. Lebo asi na takom množstve som sa zúčastnila – ako účastník, tlmočník, modlitebník, chválič. A ak sa nepoznáme, tak verím, že sa tak raz udeje!

Tieto blogy budú úplne o všetkom a možno nie všetky odo mňa.

Boh je dobrý. Ak sa niečo udialo počas tých rokov a seminárov v mojom srdci, tak táto veta bola tou najzlomovejšou. Lebo Boh už viac nebol niekto vzdialený na obláčiku s prísnym výrazom tváre pri mojich prešľapoch, závislostiach či pádoch. Boh sa sklonil a hľadel mi priamo do očí. Vo všetkej mojej hanbe a vine a kričaní “Som nehodná!” On pristúpil ešte bližšie a šepkal: “Ty si a vždy budeš hodná mojej lásky.” A tak som pochopila, čo znamená milosť. Milosť, keď dostávam, čo si vôbec nezaslúžim. A milosrdenstvo, keď ma obchádza všetok ten trest, ktorý si zaslúžim. A spoznala som, že ten vzdialený Boh je veľmi blízko, plný milosti a milosrdenstva.

Sme hnaní neustále vpred, potrebujeme niečo dokázať, niekoho zaujať, niekam patriť a vedieť, že je niekto, kto nás miluje. Ale na tomto úteku pred bolesťou, smútkom a samotou sme zrazu vyčerpaní. Aspoň ja som bola. Tak veľakrát som mala pocit, že už len trochu pohnem prstom a viac už nedám. Už viac neviem odpúšťať, už viac neviem zniesť krutosť okolností a ľudí okolo mňa. A ani neviem, ktorý seminár spomedzi tých všetkých za to môže, ale stalo sa. Stalo sa, že Boh mi povedal: “Už viac nemusíš, lebo nie je nič viac a nič menej, čo by spôsobilo, že ťa budem milovať viac či menej…” A prestala som s tými pretekmi o prežitie a Boh napriek všetkému naozaj stále miluje.

Počas tých rokov som prešla aj tým najťažším na svete – aspoň dosiaľ to tak smiem nazývať – a to stratou druhého rodiča, a začala som čeliť svojmu sirotstvu. Ale uprostred toho som aj vďaka semináru Otcovo srdce bola schopná zažívať, ako Jeho Duch spolu s mojím niekde vo mne kričí: “Abba, Otče.” Boh je dobrý. Vášnivo milujúci. Práve teraz. Je to Otec, ktorý sa nevzdáva nikoho z nás.

A mojím najväčším svedectvom je, že som Božím dieťaťom, nie viac sluhom ani otrokom, ale Jeho dcérou.

Pozvanie patriť Mu je stále a pre všetkých…

 

 

3 Comments on “Vitajte na našom blogu!

Martin Bóna
28. júna 2016 at 10:00

Ahoj Ivonka,

chcel by som Ti poďakovať za svedectvo i sprevádzanie piesňami chvál počas nedávneho seminára Otcovo srdce v Zlatých Moravciach, na ktorý stále spomínam. Prajem veľa Božích milostí pre Teba i celý tím, ktorý sa odovzdáva pre službu druhým a uzdravujúce sprítomňovanie Božej lásky.

Martin Bóna

Odpovedať
s. Rita
25. septembra 2016 at 20:16

Ahoj Ivonka

Len dnes skončil seminár Otcovo srdce, a chcem ti napisat jedno svedectvo.

Odpovedať
s. Rita
25. septembra 2016 at 20:31

tyka sa to chval a skupiny Hearbeat. Možno si spomenieš na náš rozhovor, kedy som ti povedala, že škoda, že nevedieš chvály ty lebo máš super hlas . A nejako ma neoslovoval hlas speváčok už spomínanej skupiny. Slová piesní majú skvelé, ale porovnávala som ich. A počas ranných chvál som si povedala, ýe sa odosobním od toho čo som si myslela doteraz o tej skupine. A počas piesní som vnímala, že ku mne prichádza Boh ako Otec a doslova ma berie do náručia. Začala som plakať a gtúžobne som chcela, aby zaspievali pieseň Vezmi ma , to je moja najoblubenejšia. A keď ju hudobníci začali spievať myslela som si, že som v miestnosti len ja ( teda okrem hudobného týmu) a tá pieseň je iba pre mňa od môjho Nebeského Ocka. Moje srdce bolo tak naplnené láskou a túžbou po väčšej láske, ako nikdy pred tým. A uvedomila som si ešte jednu vec. Ak mi Ocko dal takýto darček a vyplnil moju túžbu hoci to bola maličkosť o čo viac mi chce dať toho oveľa viac. Ďakujem za toto skvelé dielo, ktoré sa robí na Slovensku. A ďakujem aj tebe za silné svedectvo a za humor, ktorý máš v sebe. Drž sa

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *